HTML

mivagyunkazarabok

Vidéki buszon utazva egyszer odajött hozzám egy idős bácsi. -Maga micsoda, hogy ilyen kendőt visel?- kérdezte. -Muszlim. -Micsoda? -Muszlim. -Nem értem. -Iszlám hívő. -Az micsoda? -Arab. Na így lettem én seperc alatt arab. Ez a blog viszont nem rólam szól, hanem az igazi arabokról.

Címkék

#jan25 (9) #nov18 (6) ajánló (2) al ahly (1) arab (22) arab étel (3) arab férj (1) arab irodalom (1) arab konyha (6) arab recept (3) arab tavasz (12) ayman abd el aziz nour (1) beduin (1) blog (2) blokád (1) borsó (1) boutros ghali (1) brit megszállás (1) bulgur (1) bűnözés (1) burghul (1) bur said (1) búr szaíd (1) cairo (9) csicseriborsó (1) dahab (1) dtp (1) egészségügy (2) egyiptom (37) egyiptomi férj (1) egyiptomi forradalom (18) egyiptomi konyha (3) egyiptomi választások (3) egyiptom hangjai (3) egypt (7) elbaradei (1) életmód (7) élménybeszámoló (1) enrique iglesias (1) érdekes (1) észak afrika (18) étel (2) facebook (6) fattah (2) fb (4) fizetés (2) fokhagyma (1) fordítás (1) forradalom (16) főzés (4) gíza (9) graffiti (2) gyerek (4) gyerekkönyv (1) gyerekmunka (2) gyermekbénulás (1) házasság (1) humor (1) iszlámista (1) jade (1) kairó (19) káposzta (1) keizer (1) képek (11) kert (1) kertészet (1) kiállítás (1) kivégzés (2) konyha (4) könyv (1) könyvfesztivál (1) könyvkiadás (1) könyvkiadók (1) kopt (3) koseri (1) koshary (1) közel kelet (31) közérdekű (1) közlekedés (3) kriszta (1) külföld (20) külföldi (2) kultúra (1) kuszkusz (1) libanon (1) link (1) magyar (1) mamdouh (1) marhahús (1) marrokkói étel (1) megszállás (1) mindenki joga (1) mubarak (19) muszlim testvériség (2) növény (1) nusair (1) oltás (2) önbíráskodás (1) orman (1) oszlatás (7) paradicsom (1) park (1) petrezselyem (1) polio (2) port said (1) rádió (1) rania fouad (1) recept (4) recpet (1) rendőri brutalitás (8) retek (1) római kömény (1) saláta (2) sivatag (1) street art (3) szalafi (1) szavazás (2) szép (1) tabouleh (1) tabúla (1) tahrir (14) tantawy (8) tevék (1) történelem (2) tüntetés (14) utcai zavargás (10) vakcina (2) választások (1) vega (4) vegetáriánus (4) vérengzés (1) vicc (1) vörös tenger (1) young artists coalition (1) zamalek (3) zöldség (1) Címkefelhő

Friss topikok

  • Taaliba: Köszi a linket :) Közben rájöttem, hogy már követem az oldalt régebb óta, de valamiért nem adta ki... (2012.04.05. 13:12) Egyiptom nemzeti étele, a koseri
  • Taaliba: Ja, a képen a kés nem puszta illusztráció! Most a bejegyzés kedvéért vettem le a szekrény tetejérő... (2012.01.30. 20:17) Nem vagyok hős, avagy a nap, mikor a pokol rámlehelt.
  • Taaliba: @Nils Holgersonné: Bármikor nyugodtan kérdezz bármit, és ha tudok, válaszolok! Sőt, ha neked megfe... (2012.01.16. 16:26) Lájkoljatok fészbukon!
  • Taaliba: @f Szilvi: Ó, a kóla a másik szörnyűség :D azt sem ittam otthon, itt meg szinte minden nap. Csoda,... (2011.12.19. 10:35) Csipszendvics.
  • 8galiba: Jaj,nem vagy humorodnál?Ha az afrikaiak a paprikás krumplit a hortobágyi hídnak vélik,én kacagni f... (2011.12.17. 09:34) Egyiptomi fattah

majdnem minden, ami arab vagy majdnem arab

2011.11.28. 08:41 Taaliba

Kairó szavaz- vagy fizet.

Címkék: külföld szavazás egyiptom közel kelet forradalom észak afrika kairó gíza mubarak tahrir egyiptomi forradalom arab tavasz tantawy egyiptomi választások ayman abd el aziz nour

Egyiptomban sok minden luxuscikknek számít, ami egy nyugati számára evidencia. Ilyen például a szavazástól való távolmaradás luxusa: aki nem szavaz, megbírságolhatják vagy akár börtönbe is kerülhet. Nem ez egyébként az egyetlen furcsasága a ma kezdődő egyiptomi parlamenti választásoknak. Van, aki felhúzná a szemöldökét például azon is, hogy:

1. A választások megrendezésére munkanapon kerül sor.

2. Az ország lakói nem mind ugyanazon a napon adják le a voksukat: Kairóban például ma szavaznak az emberek, Gízában, a Niílus másik oldalán viszont kábé 2 hét múlva.

3. Egy szavazat többek közt csak akkor érvényes, ha a szavazólapon szerepel egy állami pecsét, vagy legalább a szavazást felügyelő egyik bíra aláírása, de előfordult már, hogy a három szavazólapból egyet vagy többet véletlenül nem pecsételnek le, és nem írják alá még egyszeri kérésre sem.

Bár a most megválasztásra kerülő alsóháznak nem lesz túlságosan nagy hatásköre- például még kormányt sem állíthat, mert a kormányfőt és a minisztereket az elnök, illetve ennek hiányában jelenleg a katonai vezetés nevezi ki- a demokrácia gyakorlásának lehetőségétől fellelkesült egyiptomiak tömött sorokban, akár órákig képesek várni, hogy végre ikszelhessenek. Még az az agyament rémhír sem riasztotta el a többséget, amivel egyik megrettent kolléganője tegnap a férjemet fogadta az irodában, miszerint az (egyébként nagy támogatottságot élvező) iszlámisták tömegmészárlásra készülnek a szavazóhelyiségek előtt.

(kép az alJazeera-ról)

Pedig nem ezek ám az első választások Egyiptomban! Tartottak itt már parlamenti választásokat is, sőt 2005-ben Mubarak elnököt egyenesen a nép választotta! Érdemes persze megemlíteni, hogy szavazni csak egy bizonyos szavazókártyával lehetett, amit egész évben csak egy pár napig lehetett beszerezni, és nem is mindenki kapta meg, mert mindenféle okokkal simán elutasították a kérvényt. Aki mégis megszerezte, és használta is, nagy valószínűséggel kihallgatáson végezte, és nem egyszer előfordult, hogy a szavazóhelyiségben azt mondták neki, hogy a nyilávntartás szerint ő már szavazott. Nem mellékes az sem, hogy az elnökválasztáson Mubarak ellen induló legesélyesebb jelöltet, bizonyos Ayman Abd el Aziz Nourt koholt vádak alapján a választások előtt egyszerűen bebörtönözték.

Jelenleg egy friss törvénymódosításnak köszönhetően minden 18. életévét betöltött egyiptomi szavazhat (sőt köteles szavazni!) a személyazonosító igazolványa bemutatása után. A kilátásba helyezett büntetés ellenére a Tahrir téren tüntetők közül néhányan azzal tiltakoznak a rendszer ellen, hogy nem mennek szavazni mindaddig, amíg a katonai vezetés nem adja át a hatalmat egy civil vezetésnek. A téren egyébként ma állítólag hemzsegnek a teaárusok- a közhiedelem szerint (és még könnyen igaz is lehet!) a belbiztonsági szervezet hülyén álcázott kémei.

Azokat, akik már szavaztak, tintával megjelölik, hogy újra ne szavazhassanak.

(a képet innen loptam)

Engem leginkább az érdekelne, hogy Mubarak szavaz-e vagy fizet!

********************************************************************

Ha érdekelnek további képek, érdekességek, rövid bejegyzések arabos témában életről, vallásról, művészetről, építészetről, ételekről és mindenről, ami eszembe jut, lájkold vagy tetszikeld az oldalt Facebookon itt: Mivagyunkazarabok

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://mivagyunkazarabok.blog.hu/api/trackback/id/tr563417676

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása